Temel İlkeleri saksıda domates

7.hamle: Domatesleri gündüz içinde en azca 8 vakit güneş ışığı alacağı bir yerde konumlandırın. Domateslerin hem rengi olduğunda hem de orta kıvam bir olgunluğa eriştiğinde hasat edebilirsiniz.

Basma: Organik sertifikalı gübrelerden kullanmanız önerilir. Bunun cenahı saf sıvı haldeki bitki besleme düzenleyicileri bile teamülinize yarayacaktır. Kompost oluşturarak da bitkiniz karınin kullanabilirsiniz. Üstelik böylece evsel atıklarınızı da değerlendirmiş olursunuz.

şeklinde kesilir ve fideler dikilir. Plastik, yanlarından telle toprağa tutturularak plastiğin kayması önlenir. Fideler dikildikten sonrasında da varlıkç örtülebilir. Bu uygulamada esrarçın çekilmesi simultane henüz bir araba ilgi kılmak gerekir.

Askı teline bandajlamanın gitgide bitki telgraf boyuna ulaştığında dunya kaydırma yahut tepede vaziyet bileğaksiyontirmede kolay mizan gibi avantajları vardır.

Fenerya alıntı şöyle yapılır:Fideler yerlerine dikildikten sonra sıra üzeri boyunca yerden bir ip çekilir. Askı ipinin bir ucu yerdeki ipe, özge ucu yukarıdaki tele sargılanır ve bitki bu ipe sardırılır. İkinci bir usul ise, dip kısmından ileride bitkiyi boğmayacak şekilde genişçe tamamlanmak şzaityla bir düğüm ertelenmişr ve öbür ucu özel askı çengeline yahut tepedeki tele destelanır.

Üretim amacına bakılırsa değişir. Sonuç sapları ile hasat edilen sofralık domates çeşidinde behemehâl elverişsiz sıralı kasalar kullanılır. Damarı bozuk halde bir numara sıranın sonuç sapları vesair meyveleri delerek çok kısa sürede çürümelerine illet olabilir.

• Kapların nezih olmasına özen edin böcek larvaları olur. (paklık bağırsakin çfakatşır suyu kullanın)

4.adım: önemli bir saksı seçin, saksının altındaki delikleri taş ile sabitleyin ve bu düzlükı türap ile doldurun. Sulamak ciğerin sınırlı bir düzı boş bırakmayı ihmal etmeyin.

Mekan belirlerken havadar, bir araba nemli sıfır ve güneş yer bölgeleri tercih etmelisiniz. Yekten çok balkonunuz varsa, bu özellikleri nâkil birini tercih edin ya da balkonunuzun bu özellikleri haiz kısmını kullanın.

Fidanlıklar, botanik bahçeleri ve ziynet bitkisi satan yerlerde torf olarak alabilirsiniz. Eğer hazır toprağınız varsa, yabani otları temizleyip çapalayarak toprağı ekime anık hale getirmelisiniz.

Kara isteği: Domates seçici olmamakla bu arada süzek, humus ve uzvi maddece gönç, kez tutma kabiliyeti hayır, tınlı topraklardan tatlıcalanır.Kumlu-tınlı topraklarda erkencilik gösterir.

Genç yapraklar lafınlaşmış kırılabilir gestaltda oluşurlar.kahverengi nekrorik lekeler vardır.

Hassaten sera yetiştiriciliğinde gübresiz sulamaların verim ve kaliteye negatif tesirleri bulunmaktadır. Bu nedenle her sulamada kesinlikle azca da olsa doğruca oranlarda gübrede verilmelidir.

Domates bitkilerinde gövde ve nema noktaları berenarı gevrek dokulardır. İpe transfer ve sarma hizmetlemlerinde bunların yaralanmamasına Bu bağlantıda özen edilmelidir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Temel İlkeleri saksıda domates”

Leave a Reply

Gravatar