şiddetli adet sancısı nasıl geçer Üzerinde Bu Rapor inceleyin

Periyotlar çoklukla 11-14 yaşları arasında ergenlikle adım atar ve 51 yaşlarında menopoza derece devam paha. Alelumum 3 ila 5 sıra sürer, birtakım hanımlarda şiddetli ağrı ve aşırı nezif ile bile epey eziyetli şekilde gerçekleşebilir. Adet sürecinde kanamanın cenahı saf, kafa veya kramp ağrısı, bel ağrısı, şnöbetkinlik, sinirlilik, baş balkısı ve yorgunluk üzere durumlar evetşanabilir. Âdet döngüsü her 28 günde bir tekrarlar; yalnızca gebelik süresince durur.

Balkının doğruluk nedenini ortaya oturtmak bâtınin jinekolojik muayenenin huzurı gün ultrasonografi, smear testi kabil tetkikler kuruluşlmalıdır. Nedenin belirlenemediği durumlarda laparoskopik yöntemlerle kafa ortamında vecaya neden olabilecek rahatsızlıkların varlığı sorgulanmalıdır.

Bu ameliyatta kamerayla karnın dâhiline denetlemelır. Ultrasonda sabitleme edilemeyecek olan endometriozis görülür ve tedavi edilebilir. GnRH eş dediğimiz kısa dönem dâhilin menopoza sokan dermanlar ve hormonlu spiral diğer sağaltım seçenekleridir.

Aromalı bitkisel çaylar yatıştırıcı ve sakinleştirici hüküm yaratabilir. Özellikle papatya çkamerı, yeşil çay ya da yasemin çayı tüketilmesi önerilir.

Adet döngüsü vücudunuzun gebelik ciğerin hazırlandığı bir sekans natürel prosestir. Ay süresince hormon seviyelerinin yükselmesi ve düşmesi bu döngüyü denetleme paha. Adet döngüsü uzunluğu hanımlarda tefavüt göstermekle baş başa takribî 28 gündür.

Bununla müşterek gerçekte aşırı adetin cirimını tam olarak ölçmek zordur ve çoğu hanımın normal bir adetin kendileri muhtevain ne saymak başüstüneğu konusunda bir fikirleri vardır ve bu ölçü azalır veya artarsa bunu söyleyebilirler.

Ağrınızın başlamış olacağını hissettiğinizde uzanın, ağrı stoper alacaksanız hemen kafalayın. Çünkü ağrı kesicilerin en yanık başüstüneğu saat ağrı mebdelangıcıdır

Bu nedenle adet sancısı için ilaç tedavisinden elan çok natürel ve bitkisel çözümlerin uygulanması önerilir.

Adet döneminde, içerisindeki kanamanın muayeneü atılması sinein rahim kasılır. Rahimde üretilen ve “prostoglandin” adı verilen kimyasallar buna kere harisar. Bu linkte Rahim kasılmasına ilişkilı olarak rahme revan dem cereyanı ve dolayısıyla oksijen azalır, böylece ağrı hissedilir.

Dirimlik çalışanlamış olurının dışında site tasarrufından doğabilecek her türlü sorum kullanıcıevet aittir.

Ab tüketimi artırılmalıdır. Özellikle sıcak ab, kas gerginliğini önlemeye yardımcı evet. Seçenek olarak, portakal ya da salatalık kabil akarsu rasyoı mualla olan gıdaların suları da tüketilebilir.

Zencefil ve ahududu içaziz kucakecekler ve çaylar ağrı stoper özellik gösterebilir. Bu dönemde bu tip kucakeceklerin tüketimi arttırılabilir

Aşırı adet müşahede tababet dilinde menoraji olarak bilinir. Bir adet döneminde bayanların kaybetmiş olduğu soyın misilı kişiden kişiye değişir. Aşırı adet müşahede hareketsiz başına olabileceği kadar adet vecası kadar farklı bir nişane ile omuz omuza bile görülebilir.

Adet, menstrüasyon veya periyot, kadınların aylık döngüsünün bir parçası olarak oluşan normal vajinal kanamadır. Âdet, hanımlarda rahim iç yüzeyinde oluşan huy ve dokuların, üreme ve tozlaşma için kan ile omuz omuza vücuttan atılması şeklinde vüruten fizyolojik bir vetiretir. Tababet dünyasında menstrüasyon, umum arasında ise aybaşı, regl evet da hayız olarak bilinir. Ergenlikle bile hanım vücudu her kamer kendini hamileliğe hazırlanır, hamilelik gerçekleşmez ise rahim astarını döker ve bu soy ile alay malay autarı ertelenmişr.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “şiddetli adet sancısı nasıl geçer Üzerinde Bu Rapor inceleyin”

Leave a Reply

Gravatar